Akční doprava zdarma při hodnotě objednávky nad 3 500,- Kč po celé ČR, kromě čalouněných lůžek a válend, jejichž doprava je finančně nákladná. U tohoto zboží je dopravné zdarma při hodnotě nad 6 100,- Kč vč.DPH.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

Akční doprava zdarma při hodnotě objednávky nad 3 500,- Kč po celé ČR,
kromě čalouněných lůžek a válend, jejichž doprava je finančně nákladná.
U tohoto zboží je dopravné zdarma při hodnotě nad 6 100,- Kč vč.DPH.

Upřesnění objednávky, jako např.druh potahové látky, odstín dřevěných částí,atd. uveďte v objednávkovém formuláři dole, v poznámce. 

 

 

 1. Úvod
 2. ČLÁNKY
 3. Skříně v bytě
Doporučení pro výběr skříně

Skříň Arti

Naprosto nepostradatelnou součástí našich bytů a domů jsou skříně. Kam jinam bychom schovali hromady oděvů, bot, dětských hraček či sezónních věcí? Zahoďme krabice a pojďme si říct, jak vybírat do domácnosti skříně a na co  při jejich výběru nezapomenout.

Materiál

Předpokládáme, že při výběru skříně neprahne drtivá většina po exotickém dřevu a proto zúžíme výběr na dvě největší skupiny – lamino a masiv. Každý z materiálů má své příznivce a odpůrce. V naší nabídce jsou skříně jak z masivu ( ty jsou většinou dražší), tak z lamina ( ty bývají levnější...).

 

Vlastnosti lamina

 • Levnější materiál
 • Dostupnost velkého množství barevného provedení
 • Velmi tvrdý a snadno udržovatelný povrch
 • Odolnější proti poškození

Vlastnosti masivu

 • Cenově dražší materiál
 • Viditelné letokruhy dřeva vyvolávají lepší pocit z materiálu
 • Každý kus nábytku je strukturou dřeva originál
 • Snáze se opravuje, ale je náročnější na pravidelnou údržbu
 • Dlouhá životnost

 

Při výběru skříně je důležité kvalitní kování, panty a úchytky, na nichž se nedostatečná kvalita projeví nejdříve. U zásuvek  dbejte na použití kvalitních pojezdových mechanismů. Každodenní boj s otvíráním zásuvek by vás mohl brzy připravit o poslední nervy. Nepodceňujte možnost přichycení skříněk sobě i ke zdi. Počítejte s nerovností podlahy a zatížením skříněk. Čím vyšší nábytek, tím horší je jeho stabilita, proto předem přemýšlejte o přístupu do skříní, které jsou vyšší než vy.

V našem e-shopu si můžete si vybírat ze široké nabídky skříní. Pro výběr skříně je důležité si změřit prostor, kde bude skříň umístěna. Důležité je změřit nejen šířku a výšku daného prostoru, ale i hloubku, kteru by skříň po osazení měla mít. Pamatujte i na to, že žádná zeď není rovná, je třeba uvažovat s rezervou, aby se skříň do daného prostoru vešla... Je třeba i pamatovat, že by skříň neměla být např. blízko kamen, krbu, apod, v případě radiátorů je třeba pamatovat, že ty bude třeba občas odvzdušnit.... Rovněž v blízkosti dveří a oken je třeba pamatovat na fakt, že otevíravé dveře musí mít před sebou dostatečný prostor.

Rozměry skříně

Aby nám opravdu nová skříň dobře sloužila, nesoustřeďte se jen na prostor, kde bude umístěna, ale také na to,co v ní budete uchovávat. Správná skříň musí mít dostatečný prostor pro uložení oblečení a věcí, které tam potřebujete skladovat. Volně stojící skříň by měla být stabilní, uzamykatelná a bezpečná svým provedením.

Hloubka šatní skříně

Pro skladování oblečení na ramínku záleží, jestli je šatní tyč rovnoběžná se zadní částí, hloubka by tedy měla být cca 60 cm. Pokud máte tyč kolmou na záda, tak volte raději tyč výsuvnou. Zde se hloubka skříně řídí spíše hloubkou složených triček/kalhot apod.  Hloubka by měla být okolo 45 cm. Hloubka šuplíků už nevyžaduje tolik pozornosti. Většinou jsou to prostory pro malé věci a ty jsou skladné a lze je jednoduše přeskládat.

Šířka a výška skříně

Opět je důležité si klást otázku, co budete ve skříni mít.  Kupte skříň, kde dáte vedle sebe 2  nebo 3 nebo 4 trička. Koupit si skříň, kde bude prostor pro 3,5 trička, je neefektivní. Zbytečně zaplatíte za 0,5 prostoru, který nevyužijete a navíc ve skříni tento prostor bude působit neuspořádaně. Výška skříně je důležitá, pokud chcete skladovat kabáty a šaty.Minimální výška by v takovém případě měla být 150 cm.

Tloušťka jednotlivých stěn a polic skříně

Tloušťka jednotlivých polic i stěn hraje roli, standardní tloušťkou bývá uváděno 18 mm, ale záleží i na provedení. Skříně z lamina o menší tloušťce také dost snesou,  jsou totiž pevnější.

Vnitřní uspořádání

Šatní skříň je určená pro zavěšení oblečení na šatní tyč. Tato skříň má po celé šířce zabudovanou šatní tyč, kterou můžete také snadno sundat a využít prostor například pro skladování lyží. Policová skříň se skládá z polic, které lze libovolně umístit a nastavit tak rozestup mezi jednotlivými policemi, které drží čtyři úchytky po bocích skříně. Kombinované skříně nabízí uživateli obě varianty, tzn. jedna část skříně je se šatní tyčí, druhá část skříně je policová.

Kombinovaná skříň je nejvyhledávanější a nejpoužívanější mezi uživateli, vzhledem k uspořádání vnitřního prostoru.

Jak vybrat skříň do ložnice?

Při výběru skříně do ložnice záleží na tom, kolik prostoru tam máte a zda ložnice slouží i jako úschovna oblečení. Pokud máte v ložnici dostatek místa, tak doporučujeme pořídit více skříní, oddělené šatní a policové skříně. Pokud však máte místa nedostatek, tak volte určitě skříň kombinovanou, kde pohodlně v policích uložíte oblečení, které můžete poskládat a na šatní tyč pověsíte jen to, co by se vám složením pokrčit. Skříně do ložnice bývají většinou velké a široké. Aby majitelé ušetřili místo, je praktické koupit skříň s posouvacími dveřmi do stran.

Nezapomeňte také nechat volný prostor mezi skříní a postelí.

 

Jak vybrat  skříň do předsíně?

Skříně do předsíně mohou být součástí předsíňových stěn nebo ji můžete koupit samostatně. Pokud doplňujeme stávající předsíňovou sestavu o skříň, tak by měla se sestavou korespondovat a vypadat stejně. Do šatní skříně, vybavené šatní tyčí, pohodlně a přehledně uložíme každodenně nošené oblečení i ve větším množství.

 

Montáž, osazení a seřízení skříně

Je třeba připomenout fakt, že v dnešní době téměř všichni výrobci a dodavatelé expedují tzv.skříňový nábytek v demontovaném stavu,t.j.v kartonových obalech. Pak je třeba počítat s tím, že po dodání nábytku bude třeba ho smontovat, a osadit na místo, a to buď sami, když jste alespoň trochu zruční, a máte potřebné nářadí, nebo si montáž,osazení a seřízení objednat u svého známého, nebo u místního řemeslníka.

Seřízení posuvů nebo otočných závěsů dveří skříně je totiž pro celkovou funkci a vzhled skříně velmi důležité.

 

Skříň a zrcadlo

Z praktického hlediska jde o kombinaci, kdy se obléknete, a hned zkontrolujete svůj odraz v zrcadle, aniž byste museii udělat krok navíc.

Dveře šatní skříně jsou bez zrcadla vlastně nevyužité... je přece nepraktické, odbíhat od skříně, k zrcadlu v předsíni.

Zrcadlo v místnosti vždy zvětší prostor. To je známo zvlášť u menších místností.

V ložnici je ale potřeba dát pozor na to, aby zrcadlo nebylo přímo naproti lůžku, protože vidět se v zrcadle i v posteli, může někomu vadit, nebo si bude připadat, že ho stále někdo sleduje...Ńedoporučuje se,aby zrcadlo bylo proti dveřím.

Newsletter

Kde nás najdete

Dům nábytku, Náchodská 206

Nové Město nad Metují

549 01

Kontaktujte nás
Logo
ALFA NÁBYTEK Nové Město nad Metují
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz