Akční doprava zdarma při hodnotě objednávky nad 3 500,- Kč po celé ČR, kromě čalouněných lůžek a válend, jejichž doprava je finančně nákladná. U tohoto zboží je dopravné zdarma při hodnotě nad 6 100,- Kč vč.DPH.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

Akční doprava zdarma při hodnotě objednávky nad 3 500,- Kč po celé ČR,
kromě čalouněných lůžek a válend, jejichž doprava je finančně nákladná.
U tohoto zboží je dopravné zdarma při hodnotě nad 6 100,- Kč vč.DPH.

Upřesnění objednávky, jako např.druh potahové látky, odstín dřevěných částí,atd. uveďte v objednávkovém formuláři dole, v poznámce. 

 

 

  1. Úvod
  2. ČLÁNKY
  3. Zařizování obývacího pokoje

Několik rad jak zařídit obývací pokoj

Nabízíme jak komplety obývacích stěn v různých designových stylech a cenových relacích,tak typy obývacích stěn, které si lze navrhnout, a objednat z jednotlivých prvků (viz naše nabídka).

Chcete mít doma moderní obývací pokoj?

Ideální stav samozřejmě je, pokud si můžete dovolit nechat zhotovit nábytek na míru. Tohle řešení vyhoví každým, i těm nejméně obvyklým představám. Jenomže je také cenově nejnáročnější. Pokud chcete mít obývací pokoj podle svých představ, nesmíte se bát kombinování.

Varianta z jednotlivých skříněk

Tou hlavní a zásadní výhodou, kterou lze u moderních nábytkových sestav spatřovat, je jejich kreativita a přizpůsobivost. Téměř každý nábytkový set je nabízen po jednotlivých dílech, respektive skříňkách. Nemusíte ale zrovna volit nejmodernější sestavy,i ty tradiční lze vždy nějakým způsobem skládat a kombinovat.

Zajímavá situace nastane, pokud máte, tak jako je současným stavitelským trendem,propojenou kuchyň s obývacím pokojem. V tom případě je třeba tento fakt vzít v potaz a styl obýváku, materiál i barvu volit přiměřeně k celkovému vzhledu místnosti.

Skladbu jednotlivých skříněk vždy pečlivě zvažujte. Samozřejmě kromě velikosti zařizované místnosti, byste měli především zohlednit váš životní styl a početnost rodiny. Tomu přímo úměrně volte množství a typ úložných prostor. Rozhodně by neměl chybět alespoň jeden modul zásuvkový, police na knihy a uzavíratelná skříňka, kam uložíte dokumenty.

Varianta ze sestavy

Pokud si to můžete prostorově dovolit, volte sestavy spíš lehké, s nevelkým počtem úložných skříněk, váš obývací pokoj bude působit vzdušněji.

Zřetelným vývojem například prošel televizní stolek. Jeho proměna logicky souvisí s vývojem,který proběhl v poslední době ve světě elektroniky. Dřívější masivní skříňky pro mohutné televizory, které vyžadovaly větší než obvyklou hloubku a mnohdy nešťastně vystupovaly z linie sestavy, se staly subtilními a spíše nízkými. Může se také stát, že televizní stolek vynecháte úplně, televizi lze přece zavěsit na stěnu.

Podobnou proměnou si prošel i další výrazný kus nábytku – skleník. Dříve nesměl scházet v žádném obývacím pokoji nebo salonu. Bylo v něm vystavené sváteční křišťálové sklo i památeční porcelán. Prosklené skříňky samozřejmě najdete i v současných sestavách. Nejsou ale už tolik okázalé a především dokonalejší systém uzavírání neumožňuje prachu tak snadno se usazovat uvnitř.

Varianty materiálů

Vzhled a materiál moderních sestav pochopitelně odpovídá své době. V devadesátých letech obývací pokoje ovládla černá barva. Na přelomu století ji následovaly výrazné dekory dřeva, jako bylo zebrano, venge nebo ořech a před několika roky to byla krásně červená třešeň a pestré laky. V současnosti jsou nejvíce nabízené lehké bílé, až minimalistické skříňky, které se nejlépe kombinují s dalšími doplňkovými barvami, například s populární šedou nebo petrolejovou a pochopitelně i odstíny dřeva. Bílé to sluší například spolu s dubem nebo dekorem buku.

Můžete si také vybrat ze zajímavých kontrastů matu a lesku a to jak u barevných dekorů, tak ale i ve spojení se dřevem.

Moderní technologie

Zasahuje všude, nemůže tedy minout ani hlavní obytný prostor. Skříňky například mnohdy postrádají madla. Systém otevírání je skrytý uvnitř. Stačí jen lehký tlak na čelní desku. Stejně tak dojezdy a dovírání jsou jemnější. I když zásuvku opravdu razantně přivřete, pneumatický dojezd pohyb zpomalí a tiše dovře.

Další  atraktivitu nabízejí LED pásky. Jejich dostupnost a snadná aplikace dovolují opravdová světelná kouzla. Můžete si nejenom osvětlit skleník, ale také lemovat poličky nebo spodní hranu nábytku.

Pokud využijete alespoň část popsaných doporučení, získáte dobrý základ, na kterém můžete uplatnit své nápady a fantazii.

Je třeba připomenout fakt, že v dnešní době téměř všichni výrobci a dodavatelé expedují především tzv.skříňový nábytek ( vč.obývacích stěn) v demontovaném stavu, t.j. v kartonových obalech. Pak je třeba počítat s tím, že po dodání nábytku bude třeba ho smontovat, a to buď sami, když jste alespoň trochu zruční, a máte potřebné nářadí, nebo si montáž objednat u svého známého, nebo u místního řemeslníka.

Naším cílem je, aby se Vám v prostředí, které si naším nábytkem zařídíte dobře bydlelo - žilo, a byli jste spokojeni.

Samozřejmě v obývacím pokoji nesmí chybět sedací nábytek,např.sedací souprava, doporučení pro její výběr je v samostatném článku.

 


 

Newsletter

Kde nás najdete

Dům nábytku, Náchodská 206

Nové Město nad Metují

549 01

Kontaktujte nás
Logo
ALFA NÁBYTEK Nové Město nad Metují
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz