Naším cílem je, a aby vám bylo s nábytkem od nás dobře.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA

  1. Úvod
  2. ZDRAVÉ SPANÍ - doporučení
Slide

ZDRAVÉ SPANÍ - doporučení

Člověk téměř polovinu života stráví ve vodorovné poloze - na lůžku.

Tato okolnost znamená, že výběru lůžka bychom měli věnovat pozornost...

Rozhodující pro výběr je především váha a výška člověka, kterému bude lůžko sloužit, ale i další okolnosti,a proto si dovolujeme vám poskytnout několik rad, jak vybrat matraci a rošt.

Pro dobrý spánek ale bude vždy platit, že lůžko vč.matrace i roštu, by mělo mít vždy o 15 až 25 cm větší délku, než je výška člověka...

a) Matrace

Matrace Malta

 

1) Tuhost matrace

Patří mezi nejdůležitější aspekty při výběru.Máme tendenci vybírat podle tuhosti, na kterou jsme doma zvyklí. Správnou volbu tuhosti matrace ovlivňuje v nejvyšší míře váha člověka. Platí, že lidé s vyšší váhou by si měli vybírat matrace tvrdší, naopak lidé s nižší váhou si mohou vybírat z měkčích.

Tuhost matrace se odvíjí od způsobu spaní. Pokud spíme po většinu noci na boku, měli bychom zvolit měkčí, pokud na zádech nebo na břiše je vhodnější tvrdší.

2) Materiál matrace

Jsou nabízeny buď :

a) Tradiční pružinové matrace s různou tloušťkou pera ocelových pružin, s různou skladbou vrstev a materiálů

b) Pěnové matrace ze tří základních druhů pěn, a to :

- studené pěny,ty vynikají vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností,

- tzv. líné - visokoelastické pěny, ty přinášejí díky své konstrukci schopnost rozkládat tlak matrace na lidské tělo a tím výrazně redukují počet otáčení těla během spánku. Tento fakt má pozitivní vliv na stabilizaci těla při spánku, a zmírňování bolestí zad.

- bio pěny, ty přinášejí více přírody do našich ložnic.

3) Hmotnost  ( váha) zákazníka

Jedním z možných vodítek je výška jádra matrace,která má přímou souvislost s nosností a životností matrace.Čím vyšší je jádro matrace, tím je zpravidla vyšší její pevnost.V naší nabídce jsou matrace opatřeny informací o maximální nosnosti, prosíme, věnujte tomu pozornost.

4) Věk zákazníka

Kvalita spánku má podstatný význam pro všechny věkové kategorie. Děti potřebují pro zdravý růst a vývoj spíše pevnější matraci se střední tvrdostí, u mladých lidí je zájem o tužší matrace a čím je člověk starší, měl by použít měkčí a elastičtější matraci.

5) Potahový materiál matrace

Potah je nedílnou součástí každé matrace a musí splňovat nejvyšší konfekční a hygienické standardy. Důležitým aspektem je zajištění optimální cirkulace vzduchu v matraci a vytvoření suchého a příjemného mikroklimatu v lůžku. Je nabízen sortiment různých potahových materiálů, většina je snímatelných - pratelných.

6) 5 stupňů tuhosti matrací

Tuhost 1 a 2 -Tyto extrémně měkké matrace bývají sice levné, ale namají dlouhou živosnost.

Tuhost 3 - Tyto matrace upřednosňují především ženy, a starší lidé.

Tuhost 4 - Tyto matrace volí zejména mladší lidé, a muži střední a vyšší váhové kategorie.

Tuhost 5 - Ta je pro zákazníky vyšší váhové kategorie.

Dvojí tuhost - Některé typy matrací mají z každé strany odlišnou tuhost. Zákazník si pak zvolí tu, která mu momentálně vyhovuje.Tyto matrace jsou ideální pro manželský pár.

7) Cena

Zásadním kritériem při volbě lůžka, včetně matrace  by měla být kvalita a ne jen cena... věříme, že tento stručný návod Vám pomůže si zvolit správné lůžko, aby se Vám každé ráno dobře vstávalo do příštího dne.

 

Rošt Primaflex

b) Rošt

Rošt tvoří podklad pod matraci. Je buď pevný,např. z pevného systému různého počtu latí, nebo lamelový.

Lamelové rošty obsahují zpravidla 28 lamel uchycených v pružných kaučukových pouzdrech. Lamelové rošty jsou opatřeny posuvnými objímkami pro individuální nastavení tuhosti a také středovým popruhem pro zlepšení stability roštu.

lamelové rošty jsou :

1) Pevné

2) Manuálně polohovatelné u nohou nebo zad

3) S motorovým polohováním na dálkové ovládání.

Rošt Duostar Motor